Od 21 czerwca trzy kolejne ulice będą objęte strefą płatnego parkowania – ul. Ziemowita, Zaolziańska i Hoene-Wrońskiego. Łącznie dotyczy to 169 miejsc postojowych.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę pierwszego fragmentu ul. Pomorskiej. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku - informuje wrocławski ratusz.

Remont zostanie wykonany na odcinku od mostów Pomorskich do ul. Cybulskiego. Wrocławskie Inwestycje chcą wykorzystać moment przebudowy zabytkowych mostów, żeby nie zamykać wspomnianego odcinka drogi po raz kolejny.

W sobotę 8 maja w związku z budową tramwaju na Popowice i budową kanalizacji deszczowej wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Milenijnej i Popowickiej! Kierowcy pojadą objazdami. Zmiany w organizacji ruchu są planowane na 6 miesięcy.

http://www.wi.wroc.pl/rozne/MapkaMPP.jpg

 

Od 1 maja kierowcy mogą korzystać z nowej oferty parkowania w centrum Wrocławia. Nowy dzierżawca parkingu przy Narodowym Forum Muzyki, wyłoniona w miejskim przetargu spółka Interparking Polska, przedstawiła cennik. Maksymalna opłata za cały dzień parkowania to 20 złotych.

Od 18 do 30 kwietnia włącznie  można bezpłatnie korzystać z parkingu przy Narodowym Forum Muzyki przez całą dobę.

Kierowcy mogą na parking wjechać od strony ul. Kazimierza Wielkiego lub też ul. Krupniczej. Do dyspozycji kierowców będą 662 miejsca postojowe.

Od maja parking już będzie ponownie płatny. O cenniku zdecyduje nowy dzierżawca parkingu firma Interparking Polska. W planach jest wprowadzenie ulg dla mieszkańców płacących podatki we Wrocławiu i biorących udział w programie „Nasz Wrocław”.