Jak co roku dystans maratonu wyznaczono ulicami Wrocławia. W mieście pojawią się zmiany komunikacyjne, a znaczna część dróg będzie zamknięta.

Całość trasy maratonu zostanie wyłączona z ruchu od 7:00, ale jak informuja organizatorzy utrudnienia mogą pojawiać się wcześniej. Zmiany potrwają maksymalnie do godziny 15:00.

Wzdłuż trasy biegu całą dobę będą obowiązywały dodatkowe zakazy zatrzymywania się; zmieni się kursowanie pojazdów komunikacji publicznej – tramwajów i autobusów.

Write comment (0 Comments)

Kolejne utrudnienie dla zmotoryzowanych. Od września znacznie powiększyła się Strefa Płatnego Parkowania we Wrocławiu. Za parkowanie będziemy musieli zapłacić już także kilka kilometrów od centrum miasta.

Zgodnie z uchwałą od 1 września obowiązują nowe granice strefy płatnego parkowania. Zmiany dotyczą przede wszystkim strefy C. Poniżej mapa nowej strefy:

Dobra wiadomość jest taka, że rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania nie skutkuje automatycznym wprowadzeniem opłat za postój na ulicach znajdujących się w obrębie nowych granic. Stanie się tak dopiero po wyznaczeniu miejsc płatnych znakami pionowymi D – 18 i poziomymi na danej ulicy, oraz ustawieniem parkomatu.

Zmiany takie nie następują z dnia na dzień. Jako pierwsze, tuż po rozstrzygnięciu przetargu na realizację tego zadania, opłatami objęte zostaną ulice na Przedmieściu Świdnickim (obszar w kwartale ulic Grabiszyńskiej, Piłsudskiego, Zielińskiego i nasypu kolejowego

Write comment (0 Comments)

Trwają przygotowania do wyburzenia zachodniej estakady na pl. Społecznym i budowy naziemnego układu komunikacyjnego. Prace rozbiórkowe rozpoczną się w nocy 2/3 sierpnia. Wówczas zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Rozbiórka estakady rozpocznie się w nocy z 2 na 3 sierpnia 2019 r. Wówczas uruchomiony zostanie również lewoskręt w kierunku mostu Pokoju składający się z dwóch pasów. Najbardziej skomplikowane prace będą prowadzone między 15 a 18 sierpnia. Wówczas – na cztery dni – zostaną wprowadzone objazdy dla dwóch kierunków ruchu: z pl. Grunwaldzkiego w kierunku centrum będziemy się poruszać przez parking Urzędu Wojewódzkiego, natomiast od mostu Pokoju w kierunku pl. Wróblewskiego przejedziemy Aleją Słowackiego do Podwala i ul. Traugutta.

Miasto podkreśla, że zastąpienie estakady lewoskrętem pozwoli na utrzymanie na porównywalnym do obecnego poziomie przejezdności skrzyżowania. Jak będzie naprawdę, zobaczymy już za kilka tygodni.

Write comment (0 Comments)

W nocy z 14 na 15 sierpnia rozpoczęły się najbardziej skomplikowane prace przy rozbiórce zachodniej estakady na placu Społecznym. Wykonawca burzył fragmenty estakady m.in. znajdujące się nad jezdnią i torowiskiem. Prace chętnie obserwowali i uwieczniali na zdjęciach wrocławianie.

Ten etap prac wiąże się ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Przez kilka dni nastąpią zmiany tras linii tramwajowych 4 i 33 oraz linii autobusowych D, 145, 146, 149, 240 i 241.

 

Podczas najintensywniejszych prac rozbiórkowych od 14 sierpnia od godz. 22.00 do 19 sierpnia do godz. 5.00 rano dla relacji most Grunwaldzki – centrum objazd dla samochodów zostanie poprowadzony przez parking przy Urzędzie Wojewódzkim oraz skrzyżowanie ulicy Wyszyńskiego z ulicą Purkyniego i dalej na plac Społeczny.

Dla relacji z mostu Pokoju w kierunku placu Wróblewskiego objazd poprowadzony będzie przez aleję Słowackiego i Podwale do skrzyżowania Krasińskiego, Oławska, Podwale, Traugutta, a następnie w lewo w kierunku pl. Wróblewskiego.

Wyburzenie zachodniej estakady na pl. Społecznym to duża akcja logistyczna wymagająca użycia specjalistycznego sprzętu.

– Wywieziemy około 9500 ton gruzu żelbetowego i 25 złomu stalowego. Nasze samochody samoładowawcze będą musiały wykonać około 475 kursów – opowiada Rafał Gajowiak, koordynator robót z firmy ROTOMAT. – Do rozbiórki wykorzystane zostaną koparki wyburzeniowe wyposażone w nożyce kruszące, nożyce do metali. Użyjemy m.in. frezarek, młotów pneumatycznych i hydraulicznych.

Źródło: wroclaw.pl

Write comment (0 Comments)

Kolejna decyzja urzędników utrudniająca życie mieszkańcom miasta. Od najbliższego weekendu na ul. Grabiszyńskiej zostanie wydzielone torowisko. Kierowcom aut zostanie tylko jeden pas, na tej i tak już zakorkowanej ulicy. 

Grabiszyńska to jedna z głównych ulic miasta, łącząca centrum z południowo-zachodnimi osiedlami miasta. Natężenie ruchu jest na niej coraz większe, m.in. ze względu na intensywną i nieprzemyślaną zabudowę mieszkaniową (np. teren po byłej zajezdni autobusowej) czy rozbudowujące się chaotycznie osiedla - Oporów, Muchobór Wielki. Już teraz jest zakorkowana w godzinach szczytu. Wydzielanie torowisk tramwajowych jeszcze bardziej spotęguje ten problem. Tramwaje co prawda zyskają 2-3 minuty, ale mieszkańcy poruszający się autami będę stać w korkach.

 

  Rozwiązniem byłoby poszerzenie ul. Grabiszyńskiej do dwóch pasów i wtedy wydzielenie torowiska, tak jak to jest na odcinku od pl. Legionów do stadionu Śląska Wrocław.

Write comment (1 Comment)