Wystartowały linie FlixBusa, dzięki którym pasażerowie z Wrocławia będą mogli dojechać bezpośrednio do Salzburga oraz Kopenhagi.

Kursy obu linii odbywają się codziennie. Trasy nowych linii prezentują się następująco:

1305: Wrocław – Praga – Strakonice – Volyně – Čkyně – Vimperk – Kubova Huť – Horní Vltavice – Freyung – Pasawa – Salzburg, czas przejazdu: 11h 10min;

N1376: Kraków – Katowice – Wrocław – Berlin – Rostock – Gedser – Kopenhaga, czas przejazdu: 13h 15min.

FlixBus rozszerza swoją siatkę połączeń również o trasy na Ukrainę. W tym miesiącu we współpracy z firmą Gunsel, otwarte zostały trzy nowe połączenia łączące Polskę i Czechy z Ukrainą, w tym linia umożliwiająca bezpośredni przejazd z Wrocławia do Kijowa. Kursy w ramach linii K3001 przez Żytomierz, Równe, Lwów, Kraków i Katowice odbywają się trzy razy w tygodniu. Autobusy z Wrocławia w kierunku Kijowa wyruszają o godz. 16:40.

Bilety na wszystkie połączenia są już w sprzedaży na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży, m.in. na dworcu autobusowym PKS czy w agencji Margo Travel przy ul. Sienkiewicza 73/1, w okolicach przystanku FlixBusa na Placu Grunwaldzkim. Write comment (0 Comments)

MPK Wrocław od 1 września wprowadza w ponad stu autobusach tzw. „gorące przyciski”. Pozwolą one pasażerom samodzielnie otworzyć drzwi, tak samo jak jest teraz w tramwajach.

Zmiany na początek będą dotyczyć ponad stu autobusów marki Solaris i Mercedes. Od 1 września w tych pojazdach pojawią się naklejki, które będą pasażerów informować o funkcji i lokalizacji przycisku. Przewoźnik na swoich ekranach w pojazdach przeprowadzi również kampanię informacyjną na ten temat. System będzie działał dokładnie, tak samo jak w tramwajach. Skład podjeżdża na przystanek a pasażerowie w zależności od tego przy których drzwiach się znajdują wyzwalają ich otwieranie właśnie takim specjalnym przyciskiem. Dzięki temu otwierają się tylko drzwi przez, które rzeczywiście ktoś wchodzi a nie wszystkie. - Pozwoli nam to nie otwierać na przystankach drzwi, z których nikt nie będzie korzystał, co spowoduje, że w czasie upałów nie będzie uciekało nam z autobusu zimne powietrze, a w czasie chłodnych dni ciepło – wyjaśnia MPK Wrocław.

Trzeba jednak pamiętać, że „gorące przyciski” będą działały na razie tylko w części floty MPK. Drzwi w reszcie autobusów (starszego typu) będą otwierać się jak do tej pory, automatycznie.

Na początek nowych zasad kierowcy będą obserwować sytuację i w razie potrzeby pomogą niezorientowanym pasażerom. Podobny system działa w Warszawie, Zielonej Górze, czy Radomiu. Jak się dowiedzieliśmy u tego ostatniego przewoźnika, sposób się sprawdza, ale nabranie nawyku przez pasażerów zwykle wymaga czasu.

Write comment (0 Comments)

We wrocławskiej zajezdni zameldował się pierwszy z dziesięciu tramwajów Moderus Beta. To ostatnia partia z zamówienia wartego ponad 310 mln złotych.

Moderusy Beta zastępują najbardziej wysłużone Konstale. Nowe tramwaje są klimatyzowane, częściowo niskopodłogowe i wyposażone we wszystkie systemy, które posiada MPK.

 

Write comment (0 Comments)

Od 27 lipca 2019 r. (sobota) zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w trasie przejazdu autobusów linii A i D (dla kierunku do ulicy Powstańców Śląskich) o nazwie „Renoma”.

Przystanek zlokalizowany jest przy ulicy Podwale, za skrzyżowaniem z ulicą Czystą i ma status przystanku stałego.

Write comment (0 Comments)

MPK powołało rzecznika pasażera, którym został Arkadiusz Kucharski.

Zadaniem rzecznika pasażera MPK, który rozpocznie pracę 21 sierpnia, będzie m.in. budowanie relacji z pasażerami i pomaganie im w zawiłych sprawach. Będzie on również dbał o to, aby głos pasażerów oraz ich pomysły były bardziej słyszalne w miejskiej spółce. Informacje o tym, w jaki sposób kontaktować się z rzecznikiem pojawią się na stronie internetowej i profilu MPK Wrocław na Facebooku.

Write comment (0 Comments)