Urbancard: Czy UM Wrocławia próbuje wykiwać Koleje Dolnośląskie?

Koleje Dolnośląskie S.A. wydały oświadczenie, po tym jak Urząd Miejski przedstawił propozycję umowy na honorowanie biletów miejskich w pociągach Spółki.

Komunikacja w okresie Świąt Wielkanocnych 2023

Podczas Świąt Wielkanocnych zaplanowano zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Sprawdź, jak będą kursowały tramwaje i autobusy we Wrocławiu. 

Powstaną kolejne płatne miejsca postojowe. Na jakich osiedlach?

Rozpoczęły się prace związane z wyznaczaniem płatnych miejsc postojowych na Przedmieściu Oławskim oraz na Szczepinie - informuje ZDiUM. 

Pociągi wrócą na Dworzec Świebodzki

Dzięki dofinansowaniu z programu Kolej Plus na wrocławski dworzec Świebodzki po ponad 30 latach wrócą pasażerskie połączenia kolejowe. Dziś podczas konferencji prasowej w obecności Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Andrzeja Bittela - Sekretarza Stanu, pełnomocnika rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu oraz przedstawicieli samorządu Wrocławia i Środy Śląskiej zainaugurowano realizację dolnośląskich projektów dofinansowanych w ramach programu Kolej Plus.

Koleje Dolnośląskie z rekordem podróżujących pasażerów

Dolnośląski przewoźnik pobił rekord w historii swojej działalności. W 2022 roku Koleje Dolnośląskie przewiozły o blisko 2 mln więcej osób niż podróżowało z KD przed pandemią. Dotychczasowy rekord padł w 2019 roku, gdy w żółto-białych pociągach podróż odbyło 14,1 mln pasażerów. W zeszłym roku ta liczba wyniosła 16 milionów.

images:/KD_pociag.jpg" />

Strona 1 z 52