Prace nad uruchomieniem kolei aglomeracyjnej idą w ekspresowym tempie. Miesiąc po podjęciu przez sejmik uchwały w tej sprawie rusza pierwsze połączenie między Wrocławiem i Jelczem Laskowice. Dzięki porozumieniu podpisanemu dzisiaj przez zarząd województwa oraz przedstawicieli gmin Wrocław, Czernica i Jelcz-Laskowice od połowy grudnia Dolnośląskie Koleje Aglomeracyjne uruchomią na tej linii 7 par pociągów.

Al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu będzie objęta odcinkowym pomiarem prędkości. Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie przetarg na dostawę urządzeń.

Mieszkańcy Kozanowa i Maślic muszą jeszcze poczekać na powrót tramwajów linii 31 i 32. Zwiększył się zakres prac przy budowie nowego torowiska przez Popowice, co doprowadziło do zmian w harmonogramie inwestycji - informuje wrocławski ratusz.

UM Wrocławia rozważa przywrócenie tramwaju na Odrze. Miałby on wspomagać komunikację publiczną i stanowić połączenie kilkunastu jednostek samorządu terytorialnego na Dolnym Śląsku, po obu stronach Odry.

Trasy tramwaju wodnego we Wrocławiu (fot. UM Wrocławia)

Wstępnie opracowano lokalizację przystanków; myśli się o minimum 3 kursach dziennie na trasach wynoszących łącznie 116 km. Na obszarze tym mieszka około 300 tysięcy osób. Funkcjonowanie tramwaju pomoże poprawić dostępność do usług ponadlokalnych (np. ZOO, opera, teatry, kina). Warunkiem realizacji zadania jest pozyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej. Tramwaj będzie wspierał komunikację miejską i pomagał mieszkańcom i mieszkankom poruszać się poza głównymi drogami w mieście.

MPK  Wrocław otworzyło biura obsługi pasażera w dwóch nowych lokalizacjach: przy al. Kromera 21a – czyli na pętli tramwajowo – autobusowej „Kromera” – i przy ul. Świeradowskiej 22, a więc koło tramwajowej krańcówki  „Gaj”.

Biuro obsługi pasażera (fot. MPK Wrocław)

Podkategorie