Mimo milionów złotych wydawanych na remonty torowisk we Wrocławiu, wykolejenia tramwajów nie ustały.

W sobotę, 26 czerwca, do użytku zostanie oddany pierwszy odcinek Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Przejazdy testowe od pl. Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej wypadły pomyślnie. 

Tramwaje przejechały pierwszym odcinkiem TAT na Nowy Dwór /fot. Janusz Krzeszowski

Na sesji Rady Miejskiej 17 czerwca radni podjęli decyzję o przywróceniu cen biletów MPK do tych, które obowiązywały od 1 stycznia 2021 roku.

W tym roku już po raz trzeci zmienią się ceny za przejazd komunikacją we Wrocławiu. Najpierw była styczniowa podwyżka o 35% cen jednorazowych biletów, potem radni opozycji przegłosowali obniżkę cen do poziomu z 2020 roku i ostatecznie radni znów zagłosowali za podwyżką.

Po wniosku prezydenckiego klubu większość radnych zdecydowała, że od września jednorazowy bilet normalny będzie ponownie kosztował 4,60 złotych. Powrót cen biletów do tych, które zostały przyjęte 1 stycznia 2021 roku, nastąpi 1 września bieżącego roku.

W życie wchodzi letnia korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Najważniejsze zmiany dotyczą wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej, zamknięć torowych oraz uruchomienia popularnych połączeń transgranicznych do Berlina czy Adrspachu.

W nowym rozkładzie jazdy obowiązującym od 13 czerwca, utrzymana zostanie dotychczasowa siatka połączeń. Na skutek prowadzonych prac remontowych, czasowo wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Dodatkowo, po kilkumiesięcznej przerwie wznowione zostaną turystyczne połączenia międzynarodowe między Dolnym Śląskiem a Czechami oraz Niemcami.

We wtorek, 1 czerwca na Stadionie Wrocław reprezentacja Polski zagra z Rosją w sparingu poprzedzającym Euro 2020. Dla kibiców będzie specjalna komunikacja miejska.

Mecz Polska-Rosja. Komunikacja specjalna dla kibiców /fot. archiwum

Podkategorie