Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ścieżki rowerowej po południowej stronie ul. Mokronoskiej, od skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego do granic Wrocławia.

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad nowymi drogami rowerowymi - zapowiada wrocławski Ratusz. Gdzie powstaną nowe ścieżki?

W związku ze stopniowym „odmrażaniem” gospodarki przez rząd, od środy – 6 maja – samorządy mogą ponownie uruchomić systemy rowerów miejskich. Wrocławski Rower Miejski wystartował o północy z wtorku na środę (z 5 na 6 maja), została przywrócona pełna funkcjonalność systemu.

https://wroclawskirower.pl/wp-content/uploads/2020/01/49193655432_3e8e9b9a2e_k-1170x458.jpg

 

Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca. Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych. W środę wypożyczalnie rowerów miejskich w miastach obsługiwanych przez Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora tego typu inwestycji w kraju, ponownie zostaną uruchomione. Wypożyczenie będzie możliwe po północy z 5 na 6 maja.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska.

Od 28 kwietnia na czas epidemii Wrocław zmienia zasady poruszania się rowerem po Rynku - centralny plac będzie dostępny teraz cały dzień dla rowerzystów.

Zgodnie z nowymi ograniczeniami wprowadzonym przez rząd w związku z wystąpieniem stanu epidemii koronawirusa, od 1 do 11 kwietnia 2020 r. nie można korzystać z rowerów miejskich.

Od 1 marca we Wrocławiu dostępnych było 2 tys. rowerów miejskich i ponad. 220 stacji rowerowych.