Powstanie ścieżka rowerowa na ulicach Bożego Ciała i Szewskiej

Rozstrzygnięto przetarg na projektowanie drogi dla rowerów od ul. Bożego Ciała, przez jej skrzyżowanie z placem Teatralnym, ul. Widok, skrzyżowanie z ul. Kazimierza Wielkiego i następnie ul. Szewską w kierunku Ossolineum.

Wizualizacja drogi rowerowej na ul. Bożego Ciała

Powstanie ścieżka rowerowa na ulicach Bożego Ciała i Szewskiej (fot.wroclaw.pl)

Według planu nowa trasa będzie miała ponad 1 km długości. Dwukierunkowa droga dla rowerów rozpocznie się tuż za Cafe Borówka i będzie prowadzić wzdłuż istniejącego chodnika po południowej stronie ul. Bożego Ciała.

Droga dla cyklistów zostanie wydzielona częściowo z trawnika i ze zwężonej jezdni, gdzie po modernizacji pasy ruchu będą miały po 3 m szerokości.

Na wysokości przejścia dla pieszych przez ul. Bożego Ciała wyznaczony zostanie nowy przejazd rowerowy, który będzie wyniesiony, tak jak istniejące przejście dla pieszych. Pojawi się również dodatkowe oświetlenie w tym miejscu.

W miejscu przebiegu drogi dla rowerów przez pl. Teatralny ma zostać wymieniona nawierzchnia z kostki.

Dalej dwukierunkowa trasa prowadzić będzie ul. Widok w miejscu obecnego chodnika, który zostanie przeniesiony bliżej fasady budynku Mediateki i wydzielony z istniejącego tam trawnika.

Bruk wzdłuż torowiska tramwajowego zostanie rozebrany, a w jego miejscu stworzony zostanie pas zieleni oddzielający torowisko od drogi rowerowej.

Koszt to ponad 450 tys. zł. Termin realizacji dokumentacji to 10 miesięcy od momentu podpisania umowy.

  • Odsłon: 348

Comments powered by CComment