Wraca wrocławski rower miejski

W związku ze stopniowym „odmrażaniem” gospodarki przez rząd, od środy – 6 maja – samorządy mogą ponownie uruchomić systemy rowerów miejskich. Wrocławski Rower Miejski wystartował o północy z wtorku na środę (z 5 na 6 maja), została przywrócona pełna funkcjonalność systemu.

https://wroclawskirower.pl/wp-content/uploads/2020/01/49193655432_3e8e9b9a2e_k-1170x458.jpg

 

Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca. Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych. W środę wypożyczalnie rowerów miejskich w miastach obsługiwanych przez Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora tego typu inwestycji w kraju, ponownie zostaną uruchomione. Wypożyczenie będzie możliwe po północy z 5 na 6 maja.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska.

  • Odsłon: 1046

Comments powered by CComment