Wrocławski Rower Miejski - start sezonu wiosenno-letniego 2024

Od 1 marca wraca Wrocławski Rower Miejski są już w pełnym składzie na wiosnę i lato. Jak wypożyczać, ile kosztują rowery miejskie?

Rower miejski to darmowy – do 20 minut – środek komunikacji. Płaci się dopiero za dłuższą jazdę. W rozpoczynającym się 1 marca sezonie wiosenno-letnim 2024:

  • 3 zł za kolejne 40 minut (inaczej: 3 złote za pierwszą godzinę);
  • 6 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę (to oznacza, że dwie godziny kosztują 9 zł, trzy – 15 zł itd.).

To nieco więcej niż w poprzednim sezonie – ceny wzrosły odpowiednio o 1 zł i 2 zł.

Załóż konto i pobierz aplikację

Aby korzystać z wypożyczalni, trzeba założyć konto w systemie Wrocławskiego Roweru Miejskiego (WRM), wprowadzić opłatę w wysokości 10 złotych i pobrać bezpłatną aplikację WRM lub nextbike by TIER. Konieczne jest utrzymywanie na koncie przynajmniej 10 złotych.  

Rowery wypożycza się i odstawia za pomocą aplikacji. Żeby odblokować i wypożyczyć jednoślad, trzeba zeskanować kod QR umieszczony nad tylnym kołem lub wpisać numer pojazdu. Jest opcja postoju (w aplikacji), który wlicza się w czas wypożyczenia (chodzi o to, żeby nikt inny rowerem nie odjechał). Po skończonej jeździe należy zamknąć blokadę zamontowaną na tylnym błotniku. Warto sprawdzić w aplikacji, czy zwrot przebiegł poprawnie.

Za pozostawienie roweru poza stacją naliczana jest opłata dodatkowa w wysokości 5 zł. Natomiast odprowadzenie pojazdu na stację to bonus 3 zł na konto użytkownika.

W wypożyczalni wrocławskiej jest 2300 rowerów klasycznych, 100 elektrycznych i 34 niestandardowe, takich jak tandemy i transportowe. WRM działa od 2011 roku, od 2019 funkcjonuje cały rok. – W sezonie zimowym, czyli od grudnia do końca lutego, były wypożyczane ponad 130 tysięcy razy – podaje Monika Kozłowska-Święconek. – Wrocław może pochwalić się drugim, co do wielkości, systemem po Warszawie – dodaje.

Dyrektor Kozłowska-Święconek zapewnia, że nie ma planu, aby rezygnować z wypożyczalni WRM. W ostatnim czasie rowery miejskie zlikwidowano w Poznaniu, z kolei w Krakowie diametralnie zmieniono zasady, przechodząc na wynajem długoterminowy – od jednego do trzech miesięcy.

Źródło: wrocław.pl

  • Odsłon: 100

Comments powered by CComment