Z Wrocławia do Helsinek nowymi fińskimi liniami lotniczymi

Finnair, jedna z pięciu najdłużej operujących linii lotniczych na świecie, będzie latać z Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska to czwarte miasto w Polsce, z którego polecimy na lotnisko Helsinki-Vantaa, a stamtąd dalej do Azji czy Ameryki. Pierwsze loty wystartują w kwietniu 2024 roku, a przewoźnik już uruchomił sprzedaż biletów.

 Z Wrocławia prosto do najszczęśliwszego kraju na świecie. Loty do Finlandii, sześciokrotnego lidera rankingu „World Happiness Report”, są już osiągalne dla pasażerów z Dolnego Śląska. Wszystko dzięki nowemu przewoźnikowi – Finnair, który uruchamia codzienne połączenia z Portu Lotniczego Wrocław do Helsinek.

– Finnair to jedne z najważniejszych linii lotniczych krajów nordyckich. Oferują rejsy po całym świecie, dlatego  dla podróżnych z Wrocławia to większe możliwości podróżowania nie tylko w wyjątkowe zakątki Europy Północnej, ale także do takich krajów jak Japonia, Korea czy Stany Zjednoczone – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Pierwszy lot Finnair z Wrocławia na lotnisko Helsinki-Vantaa odbędzie się 2 kwietnia 2024 roku. Przewoźnik już zapowiedział, że rejsy odbywać się będą codziennie. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele samoloty z Wrocławia wystartują o godz. 5.35, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 15.10. Lot potrwa 2 godziny i 5 minut.

Linie Finnair są członkiem sojuszu lotniczego Oneworld. Dołączenie lotów tego przewoźnika do oferty Portu Lotniczego Wrocław oznacza, że od marca przyszłego roku z Wrocławia będą operować przewoźnicy należący do wszystkich trzech sojuszy lotniczych na świecie. Obecnie są to: Star Alliance (m.in. PLL LOT, Lufthansa oraz Swiss) oraz Sky Team (m.in.KLM).

– Obecność linii Finnair wzmacnia naszą pozycję jako jednego z najdynamiczniej rozwijających się regionalnych portów lotniczych w kraju. Liczymy, że z połączenia do Helsinek skorzystają zarówno pasażerowie podróżujący w celach turystycznych, jak i biznesowych – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Comments powered by CComment