Koniec remontu zejścia schodowego na rondzie Reagana

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu zakończył remont zejścia schodowego na rondzie Reagana, poważnie uszkodzonego wskutek tragicznego wypadku. 

https://www.zdium.wroc.pl/wp-content/uploads/2023/05/6-6.jpg

Wyremontowane przejście podziemne na rondzie Reagana (fot. ZDiUM)

20 listopada 2022 r. późnym wieczorem w zejście do przejścia podziemnego przy Pasażu Grunwaldzkim wpadł autokar, po zderzeniu z samochodem osobowym.  Autokar zaklinował się w korytarzu na tyle głęboko, że do jego usunięcia wymagane było użycie dźwigu. Wizja lokalna z udziałem inspektora nadzoru budowlanego wykazała konieczność zamknięcia zejścia ze względu na poważne i rozległe uszkodzenia konstrukcji.  

Koszt wykonania prac remontowych wymagał zabezpieczenia środków finansowych w nowym budżecie na rok 2023, z uwagi na ich niewystarczający poziom w roku 2022, oraz ich zlecenie w trybie indywidualnego zamówienia publicznego. Do czasu naprawy zejścia piesi korzystali z drugiej pary schodów, zlokalizowanej kilkadziesiąt metrów obok.

Wykonawca w kwietniu br. rozpoczął roboty naprawcze. Początkowo były to prace przygotowawcze oraz demontaż elementów wymagających wymiany, a następnie montaż nowowyprodukowanych elementów: ponad 22m2 okładzin granitowych na ściany i stopnie schodowe, 17 m pochwytów stalowych z 6 słupkami stalowymi oraz balustrady ze szkła hartowanego. Zejście schodowe zostało 30 maja br oddane do użytkowania.

Comments powered by CComment