Będą bezpośrednie loty z Wrocławia do Seulu

Od listopada startują bezpośrednie loty z Wrocławia do Seulu. Pasażerowie do stolicy Korei Południowej polecą najnowocześniejszym samolotem świata - Boeingiem 787-8 Dreamliner. Loty zaplanowano raz w tygodniu, w piątki.

Dokładnie od 3 listopada będziemy mieć regularny lot z Wrocławia do Seulu. Tym samy będzie to pierwszy międzykontynentalny kurs, który realizowany będzie z Portu Lotniczego Wrocław. Odległość jaką pokona samolot wynosić będzie ponad 8 tysięcy kilometrów.

Warto wspomnieć, że na terenie województwa dolnośląskiego zlokalizowanych jest ponad 580 firm koreańskich. - To jest 48 proc. wszystkich firm koreańskich, które zainwestowały w całej Polsce – wyjaśnił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego obecny również podczas konferencji na lotnisku. 

- W ramach umowy dwustronnej pomiędzy Polską a Koreą możliwych jest wyłącznie pięć lotów dla każdej ze stron. Po stronie polskiej do tej pory wszystkie połączenia realizowane były z Warszawy. LOT przekierował jedno z nich właśnie do Wrocławia, zauważając jak wielu Koreańczyków lata od nas i przesiada się dalej na Okęciu. Dla Wrocławia to połączenie jest ogromną szansą na dalszy rozwój, zwłaszcza po podpisaniu w kwietniu tego roku umowy partnerskiej z Cheongju, skąd wywodzi się inwestujący u nas LG Energy Solution - stwierdził Karol Przywara, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

- To było długo wyczekiwane połączenie, na którym nam też zależało. Pasażerowie Dolnego Śląska dziś muszą się jeszcze przesiadać w Warszawie. Ale już od 3 listopada będą mogli w każdy piątek, w godzinach popołudniowych wsiąść na pokład super nowoczesnego Boeing 787-8 Dreamliner i w ciągu 11 godzin znajdą się w Korei – powiedziała Katarzyna Piskorz, prezes LOT.

Comments powered by CComment