W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu remontu torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i Kutnowskiej, od 20 marca 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 7 i 17 - informuje MPK Wrocław.

https://www.wroclaw.pl/files/cmsdocuments/52730299/630x350/tramwaj.jpg

Tramwaje linii 2 i 17 zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim, a "siódemka" zostanie skierowana od ulicy Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera do pętli "Grabiszynek".

Na odcinku Powstańców Śląskich/Hallera - Krzyki - Powstańców Śląskich/Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 5 minut.

Dodatkowo na odcinku Krzyki - Klecina - Krzyki zostaną uruchomione kursy zastępczej linii tramwajowej nr 77, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Po zakończeniu remontu torowiska na ulicy Powstańców Śląskich w pobliżu skrzyżowania z ulicą Kutnowską, od 22 marca 2021 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 6, 7, 17 i 74.

Tramwaje linii 2, 6, 7 i 17 powrócą na trasę na ulicę Powstańców Śląskich - tramwaje linii 2 i 6 do pętli "Krzyki", a tramwaje linii 7 i 17 do pętli "Klecina".

Tramwaje linii 74 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Krzyki - Powstańców Śląskich - Hallera - Grabiszyńska - pl. Legionów - pl. Orląt Lwowskich - pl. Jana Pawła II - Dubois - Pomorska - pl. Staszica - Osobowice,

Kursy linii okresowych 77 i 702 zostaną zawieszone.

Comments powered by CComment