Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę na budowę Osi Zachodniej z konsorcjum, którego liderem jest Bickhardt Bau Polska sp. z o.o. To kontrakt w wysokości blisko 181,5 miliona złotych. Inwestycja jest współfinansowana z Unii Europejskiej.

http://www.wi.wroc.pl/rozne/02100-2-big.jpg

Co powstanie w ramach Osi Zachodniej?

Wybudowanych zostanie 4,2 kilometra nowych dróg, 5675 m dróg rowerowych, 5875 m chodników, ponad kilometr ciągu pieszo-rowerowego, 5 skrzyżowań, dwa przejścia tunelowe dla pieszych i rowerzystów.

Dużym wyzwaniem inżynierskim będzie budowa wiaduktu w ciągu Alei Stabłowickiej. Będzie on miał ponad 140 metrów i pozwoli uczestnikom ruchu drogowego bezkolizyjnie przejechać nad uczęszczaną linią kolejową w kierunku Legnicy.

Podczas realizacji zadania w pobliżu budowanego przez władze województwa przy ul. Kosmonautów nowego szpitala onkologicznego powstanie nowa pętla autobusowa. To nie koniec inwestycji w układ komunikacyjny. Na odcinku od ul. Fieldorfa do Glinianek (2,2 km) przeniesione zostanie torowisko tramwajowe w kierunku południowym.

Tylko przy Al. Stabłowickiej oraz ul. Kosmonautów posadzonych zostanie ponad 900 drzew. Na tej drugiej ulicy będą sadzone klony, lipy i brzozy o obwodach min. 30 centymetrów, a więc znacznie grubsze niż zazwyczaj.
W ramach zadania zrealizowane zostanie także nasadzenia leśne.

Źródło: WI

Comments powered by CComment