Mieszkańcy Czernicy, Kobierzyc, Kątów Wrocławskich, Siechnic i Żórawiny zyskają łącznie 10 nowych autobusowych połączeń z Wrocławiem. Nowe linie wyjadą na ulice 21 sierpnia. Wartość pięcioletniego kontraktu wynosi 56 mln zł.

Nowe linie aglomeracyjne obsługiwać będzie 18 autobusów (15 autobusów solo i 3 autobusy mini). Szacuje się, że równocześnie we wszystkich liniach będzie łącznie podróżować do 1400 osób. 

W granicach Wrocławia honorowany będzie bilet Urbancard. Wykonawcą są Dolnośląskie Linie Autobusowe.

Nowe autobusowe linie podmiejskie

  • Linia 920 połączy pętlę autobusową Wojnów znajdującą się na terenie gminy Czernica oraz miejscowości na terenie Gminy Siechnice (Trestno i Blizanowice) z Galerią Dominikańską.
  • Sześć linii (907, 909, 927L, 927P, 933 i 947) połączy miejscowości na terenie gminy Kąty Wrocławskie z węzłami przesiadkowymi Nowy Dwór pętla i Oporów.
  • Linia 903 połączy miejscowości w gminie Żórawina i Siechnice (miejscowość Biestrzyków) z pętlami tramwajowymi Gaj i Tarnogaj.
  • Linia 913 połączy miejscowości w gminie Żorawina i Kobierzyce (miejscowość Wysoka) z pętlami tramwajowymi Park Południowy i Krzyki.
  • Zmodyfikowana trasa podmiejskiej linii autobusowej 612 umożliwi połączenie miejscowości w gminie Kobierzyce (Bielany Wrocławskie, Ślęza) z pętlami tramwajowymi Park Południowy i Krzyki oraz jedno wspólne miejsce odjazdu wraz z linią gminy Kobierzyce 862 z okolic dworca kolejowego.

Wszystkie autobusy będą wyposażone w system informacji pasażerskiej znany podróżnym korzystającym z autobusów łączących Wrocław z Gminą Wisznia Mała. Jednakże ten system zostanie wzbogacony o kolorowy wyświetlacz numeru linii.

Na nowych liniach pojadą autobusy Mercedes Benz, MAN i Isuzu, spełniające normę Euro 6, a 15 z nich, jako autobusy fabrycznie nowe (Mercedes i Isuzu), normę Euro 6D.

Dodatkowo 12 autobusów Mercedes Benz Conecto będzie wyposażonych w moduł rekuperacji, który ma zmniejszyć emisję spalin do atmosfery oraz w fabryczny system bezpieczeństwa Sideguard Assist.

Źródło: UM Wrocławia

Comments powered by CComment