Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projekt trasy tramwaju na Swojczyce. Tramwaj pojedzie po nowych mostach Chrobrego.

Tramwaj na Swojczyce. Wizualizacja pętli

Wizualizacja pętli tramwaju na Swojczyce (fot. UM Wrocławia)

Wykonawca będzie miał za zadanie przygotować projekt torowiska tramwajowego na odcinku 1,7 km. Pętla na Swojczycach powstanie w pobliżu ulic Bazaltowej i Chałupniczej, obok powstanie parking parkuj i jedź (Park&Ride) na 181 aut.

Projekt obejmuje przebudowę pętli tramwajowo-autobusowej na Sępolnie, blisko 2,1 km drogi wojewódzkiej 455, budowę dróg rowerowych, chodników, przejść dla pieszych, przebudowę sieci podziemnych oraz fragmentu nowego odcinka ulicy Marca Polo, która połączy osiedle nad Odrą z ulicą Swojczycką na wysokości ul. Mydlanej.

Tramwaj na Swojczyce. I nowy most

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa nowych mostów Chrobrego, po których pojedzie tramwaj łączący Sępolno z osiedlem Olimpia Port. Most Południowy będzie miał 153,51 m długości, a Północny 75,30 m. 

Kiedy pojedziemy tramwajem na Swojczyce? Przetarg na opracowanie projektu zostanie ma być rozstrzygnięty 7 kwietnia o godzinie 12. Projektant będzie miał po podpisaniu umowy 15 miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. To oznacza, że pierwszy tramwaj na Swojczyce pojedzie za kilka lat.

Comments powered by CComment