Zmiany na Popowickiej. Ponownie otwary stary dojazd do Orbity

W nocy z piątku na sobotę (20-21 maja) została zmieniona organizacja ruchu na ul. Popowickiej. Inaczej dojedziemy do Hali Orbita i kompleksu pływalni.

Zmieni się sytuacja na samej ul. Popowickiej. Zakończyła się bowiem przebudowa części jej południowej nitki. Wymieniono podziemne sieci, położono nowy asfalt. Cały czas trwają tam prace przy chodnikach i drogach rowerowych.

Po zmianach możemy skręcić z ul. Popowickiej w północny odcinek ul. Wejherowskiej. Dzięki temu dojedziemy samochodem do Hali Orbita oraz do znajdującego się obok kompleksu krytych i odkrytych pływalni. Do Portu Popowice będzie można dojechać też tymczasowym wjazdem od strony Wejherowskiej.

Po zmianie organizacji ruchu, ruszą prace na kolejnych skrzyżowaniach ul. Popowickiej. Chodzi o krzyżówki z ul. Zajęczą i Niedźwiedzią. Roboty przy przebudowie tych miejsc potrwają do września.

Trwające na ul. Popowickiej prace to część dużej inwestycji miejskiej - budowy tramwaju przez Popowice. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Łączny koszt budowy tramwaju przez Popowice to ok. 222 mln zł. Zakłada się, że pierwszy tramwaj pojedzie przez nowe torowisko pod koniec roku.

  • Odsłony: 115

Comments powered by CComment