Remont torowisk na Mikołaja i Ruskiej. Centrum zakorkowane

Zakorkowana Ruska, Mikołaja i Kazimierza. To efekt remontu torowisk w centrum Wrocławia. W rejonie tych ulic zmieniona została organizacja ruchu. Prace potrwają około miesiąca.

W związku z trwającym od kilku dni remontem, kierowcy utknęli w korkach. Najgorzej jest w godzinach szczytu. Zakorkowana jest ulica Nowy Świat od ul. Mikołaja do Mostu Uniwersyteckiego, a także Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego.

Remont torowisk na Mikołaja i Ruskiej. Centrum zakorkowane (źródło: Mapy Google)

Jaka organizacja ruchu?

W związku z prowadzonymi pracami na ul. Kazimierza Wielkiego, na odcinku od ul. św. Mikołaja do ul. Ruskiej (w kierunku centrum) – z ruchu została wyłączona jezdnia zachodnia, a ruch w stronę centrum zostanie poprowadzony po torowisku – wspólnie z ruchem tramwajowym. W związku z tym, od ul. Nowy Świat – w kierunku centrum – ze środkowego pasa, który umożliwiał do tej pory jazdę na wprost i w prawo, będzie można jedynie skręcać w prawo, w ul. św. Mikołaja.

  • Wjazd na torowisko przewidziano z ul. Nowy Świat przed strefą przystankową, zjazd na skrzyżowaniu z ul. Ruską.
  • Relacja prawoskrętna z ul. Nowy Świat w ul. Św. Mikołaja zostanie utrzymana.
  • Wyłączenie jezdni ul. Kazimierza Wielkiego nie dotyczy ruchu rowerowego.

Z kolei, kierowcom jadącym ul. Białoskórniczą i ul. Kazimierza Wielkiego  (w kierunku placu Jana Pawła II) został jeden pas ruchu do jazdy na wprost i w prawo. Natomiast relacja lewoskrętna w ul. św. Mikołaja została utrzymana, ale jednym pasem. Dla rowerzystów nic się nie zmieni. 

  • Ul. Ruskiej nadal możliwy będzie wyjazd w prawo oraz utrzymana zostanie relacja lewoskrętna (w kierunku ul. Białoskórniczej). Przy czym, wyjazd z Rynku (ul. Ruska) pozostanie bez zmian.
  • Wyjazd rowerowy z ul. św. Mikołaja bez zmian (jednokierunkowy odcinek od ul.  Kazimierza Wielkiego do ul. Rzeźniczej).
  • Ul. św. Mikołaja zostanie lokalnie zawężona do jednego pasa ruchu.
  • Ruch rowerowy zostanie utrzymany na każdej relacji.

 

  • Odsłony: 258

Comments powered by CComment