Od 1 maja, na pętlę Biskupin wróciły regularne połączenia tramwajowe. Zakończył się remont torowiska przy ul. Olszewskiego.

tramwaj na ul. Olszewskiego we Wrocławiu

Tramwaje wróciły na Biskupin (fot. MPK Wrocław)

Przypomnijmy, umowę na remont tego torowiska podpisano w lipcu ubiegłego roku. Prace musiały jednak zostać przerwane z powodu obaw o stan rosnących tam ponad 100–letnich drzew. Przez 10 miesięcy komunikację obsługiwała linia zastępcza 701, kursująca do Pl. Grunwaldzkiego.

Teraz na swoje regularne trasy do pętli Biskupin wracają tramwaje linii: 1, 2, 4 i 10. Docelowo mają na tym odcinku poruszać się z prędkością do 50 km/h. Przed remontem, z uwagi na zły stan torów, nie mogły jeździć tak szybko.

W ramach wartej 20 milionów złotych inwestycji wymieniono łącznie 3,5 kilometra torów i wybudowano nową sieć trakcyjną. Gruntowny remont przeszedł też punkt socjalny MPK na pętli Biskupin, gdzie rusza z powrotem całodobowy kiosk. W najbliższych dniach na pętli pojawi się także smarownica – urządzenie mające pomóc zredukować hałas z torowiska. Poza tym, na remontowanym odcinku torów zastosowano dodatkowo rozwiązania zmniejszające powstające drgania.

Źródło: MPK Wrocław

Comments powered by CComment