W związku zakończeniem prac związanych z przebudową pętli tramwajowej na Osobowicach, od 24 października 2020 roku (sobota) tramwaje 14 i 24 powróciły na trasę - na ulicę Osobowicką do pętli Osobowice.

Z uwagi na przebudowę Mostów Pomorskich, tramwaje linii 14 relacji Osobowice - FAT, od placu Staszica będą kursowały objazdem przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ulice Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką z pominięciem przystanku "Pomorska" przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Dubois.

W kierunku powrotnym z FAT-u do pętli Osobowice linia będzie kursowała swoją stałą trasą przejazdu przez plac Legionów, pl. Orląt Lwowskich i pl. Jana Pawła II. Tramwaje linii 24 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u będą kursowały stałą trasą przejazdu przez pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich i pl. Legionów.

W kierunku powrotnym linia będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez pl. Teatralny, ulice Widok, Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulice Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica.

W związku z przywróceniem komunikacji tramwajowej (linie 14 i 24) do Osobowic, kursy okresowej linii tramwajowej 74 i okresowej linii autobusowej 714 zostaną zlikwidowane.

Comments powered by CComment