Jest zgoda na rozpoczęcie prac nad budową tramwaju na Swojczyce. Nowa linia zostanie wytyczona przez nowe mosty Chrobrego - informuje UM Wrocławia.

Tramwaj na Swojczyce. Wizualizacja pętli

Wizualizacja pętli tramwaju na Swojczyce (fot. UM Wrocławia)

Wykonawca będzie miał za zadanie przygotować projekt torowiska tramwajowego na odcinku 1,7 km. Nowe torowisko będzie jednocześnie wydzieloną jezdnią autobusową (buspasem). Pętla na Swojczycach zostanie zaprojektowana w pobliżu ulic Bazaltowej i Chałupniczej. Obok zaplanowano park and ride na 181 aut.

W planach znajduje się jeszcze przebudowa drogi wylotowej z ul. Marca Polo, która połączy osiedle nad Odrą z ulicą Swojczycką na wysokości ul. Mydlanej.

Jak informuje ratusz, termin zakończenia inwestycji nie jest jeszcze znany. Wszystko zależy od tempa prac projektowych, a następnie rozpisania i rozstrzygnięcia przetargu na realizację. Wtedy poznamy też łączny koszt prac.

W tym roku rozpocznie się budowa nowych mostów Chrobrego, po których pojedzie tramwaj łączący Sępolno z osiedlem Olimpia Port. Most Południowy będzie miał 153,51 m długości, a Północny 75,30 m.

Comments powered by CComment