Mieszkańcy Kozanowa i Maślic muszą jeszcze poczekać na powrót tramwajów linii 31 i 32. Zwiększył się zakres prac przy budowie nowego torowiska przez Popowice, co doprowadziło do zmian w harmonogramie inwestycji - informuje wrocławski ratusz.

– Planowaliśmy przeprowadzić te prace w późniejszym terminie, jednak ze względu na zwiększenie zakresu robót przy skrzyżowaniu ulic Milenijnej i Popowickiej możemy rozpocząć je w tym samym czasie i nie zamykać ponownie za kilka miesięcy przejazdu tramwaju na Kozanów – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Zdecydowanie zwiększył się zakres prac kanalizacyjnych, który musimy wykonać przy wylocie torowiska na Kozanów, jak i w obrębie skrzyżowania Milenijnej i Popowickiej. To bardzo skomplikowane zadanie. Potrzeba na nie czasu, a zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, których jest niewiele w Europie. 

Martyna Bańcerek z MPWiK dodaje, że chodzi o przebudowę istniejącej infrastruktury podziemnej, w tym rurociągów tłocznych w ściekach.

– Po dokonaniu odkrywek rurociągów stwierdzono, że są one odkształcone. [...] Zostały ustalone szczegółowe rozwiązania techniczne zaproponowane przez projektanta i producenta rur – wyjaśnia.

Prace przy rurociągu zaplanowano na 9-12 grudnia. Od 13 grudnia możliwe będzie prowadzenie dalszych prac torowych i  drogowych. Tramwaje powinny wrócić na Kozanów w pierwszym kwartale 2022 r.

Przypomnijmy, że nowa trasa tramwajowa przez Popowice połączy torowisko przy mostach Mieszczańskich z tym na ul. Milenijnej. Pobiegnie przez ulice: Dmowskiego, Długą, Starogroblową i Popowicką. Nowe torowisko będzie mieć blisko 4 km. Inwestycja obejmuje również stworzenie pełnej infrastruktury, prawie 5,5 km przebudowanych dróg i 21 nowych przystanków. To jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia. Jest dofinansowana z Unii Europejskiej, a jej koszt to ponad 222 mln zł.

Źródło: UM Wrocławia

 

Comments powered by CComment