Nowy rozkład jazdy pociągów

Od niedzieli, 9 czerwca, wchodzi w życie kolejny w tym roku rozkład jazdy pociągów. Wraz z nim wracają bezpośrednie połączenia Wrocławia Głównego z Jelenią Górą i Szklarską Porębą, a także – podobnie, jak przed rokiem – pociągi Kolei Dolnośląskich dojadą do Międzyzdrojów i Świnoujścia.

Właściciel infrastruktury kolejowej, PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządza ruchem kolejowym w taki sposób, że kilka razy w roku wprowadzany jest „zastępczy” rozkład jazdy. Zmiany następują co trzy miesiące. Kolejny, trzeci za zastępczy rozkład zaczyna obowiązywać będzie od najbliższej niedzieli, 9 czerwca.

Tunel między Janowicami Wielkimi i Jelenią Górą otwarty!

Podróżującym regularnie pociągami Kolei Dolnośląskich najbardziej dawał się we znaki remont tunelu w Trzcińsku. Modernizacja tego XIX-wiecznego obiektu inżynieryjnego trwała ponad rok, a w trakcie prowadzenia prac trzykrotnie zamykano go dla ruchu kolejowego. Teraz prace zakończono na dobre, a ruch będzie odbywać się po dwóch torach.

Po oddaniu tunelu do użytkowania czas przejazdu pociągu pomiędzy stacjami Wrocław Główny i Jelenia Góra skrócił się do ok. 2 godz. i 15 minut, a najszybszy pociąg Kolei Dolnośląskich na tym odcinku, KD Sprinter Książ, pokona tę trasę nawet w 1 godz. i 51 minut!

KD wracają nad Bałtyk!

Najszybsze połączenie Wrocławia nad Bałtyk w te wakacje zapewnią Koleje Dolnośląskie. Ze stolicy Dolnego Śląska do Świnoujścia dotrzemy w 5 godz. i 13 minut. Połączenie rusza 22 czerwca i będzie kursować w soboty z Wrocławia (o godz. 6:44), a w niedziele ze Świnoujścia (o godz. 14:48). Dodatkowa para pociągów dotrze nad Bałtyk w czwartek, 15 sierpnia.

Rok temu połączenia z Wrocławia do Świnoujścia cieszyły się ogromną popularnością wśród Dolnoślązaków, ale również obserwowaliśmy podróżnych, którzy przyjeżdżali z woj. zachodniopomorskiego na Dolny Śląsk mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

KD Premium Nadmorski pojedzie z Wrocławia do Świnoujścia przez stacje Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra, Szczecin Dąbie i Międzyzdroje. Bilety za 89 i 99 zł.

Zamknięta Trzebnica, prace na liniach

Tradycyjnie z zastępczymi rozkładami jazdy planowane są okresy zamknięć w ruchu na poszczególnych odcinkach. Okres wakacyjny wykorzysta m.in. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei na przeprowadzenie niezbędnych prac na odcinku z Wrocławia Psie Pole do Trzebnicy. Prace ruszą 9 czerwca i potrwają do 31 sierpnia. W tym okresie pomiędzy Trzebnicą a Pasikurowicami będzie kursować autobusowa komunikacja zastępcza.

Od piątku, 14 czerwca (godz. 22:00) do wtorku 18 czerwca (godz. 3:30) planowane są prace na odcinku Lubin – Rudna Miasto. Autobusy komunikacji zastępczej będą kursować pomiędzy Lubinem a Głogowem, w innych godzinach i relacjach tego dnia będą kursować również pociągi.

Dlatego też tradycyjnie prosimy pasażerów, by jadąc do pracy czy szkoły w przyszłym tygodniu sprawdzili, o której godzinie odjeżdża ich pociąg, bo kilkuminutowe zmiany dotyczą wielu połączeń realizowanych przez Koleje Dolnośląskie – dodaje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

W korekcie uwzględniono także zamknięcie na odcinku Jawor – Rogoźnica, na linii kolejowej 137. Potrwa ono od 22 lipca do 15 października.

Nowością w sieci połączeń dolnośląskich będzie nowy przystanek na trasie kolejowego autobusu z Oleśnicy do Sycowa – Jemielna Oleśnicka.

Comments powered by CComment