Nie 25, ale 46 tramwajów pojawi się w stolicy Dolnego Śląska w ramach umowy z Modertans Poznań. MPK Wrocław skorzystało  z prawa opcji, która pozwalała na zakup dodatkowych 21 Moderusów Gamma. Tramwaje będą pojawiały się sukcesywnie od końca 2022 roku do połowy 2024, a o motywie, który znajdzie się na ich fotelach zadecydują pasażerowie.

Moderusy Gamma mają nowoczesną, lekką konstrukcję, z systemem napędowym o dużej wydajności. Wyposażone w skrętne wózki, będą mniej eksploatowały wrocławskie torowiska. Gammy to również tramwaje niskopodłogowe wyposażone w elektroniczne wyświetlacze oraz klimatyzację. Część z nich zastąpi wycofywane z ruchu wagony. Pozostałe – wzmocnią tabor przewoźnika w związku z planowanym uruchomieniem linii na Nowy Dwór i na Popowice. By pomieścić wszystkie pojazdy, zmodernizujemy nasze zajezdnie.

Na nowe Moderusy MPK wtda 372 miliony złotych. Prócz zakupu nowych tramwajów trwają  kapitalne remonty „nastoletnich” pojazdów: dwudziestu pięciu Protramów 205WrAs i siedemnastu Škód 16T.

Comments powered by CComment