Prezydent Wrocławia podpisał umowy na kupno nowych tramwajów od poznańskiej firmy Modertrans. Dostarczy ona MPK 25 składów o wartości 205 mln złotych. 

Wizualizacja tramwaju dla Wrocławia. (materiały prasowe MPK Wrocław)

Przetarg na dostawę nowych tramwajów dla Wrocławia w lipcu br. zwyciężyła poznańska firma Modertrans. Jednak bydgoska Pesa, która również w nim uczestniczyła, złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. KIO odwołanie odrzuciła, co ostatecznie umożliwiło podpisanie umowy z Modertrans.

Pierwszy Moderus Gamma2 we Wrocławiu w ciągu 2 lat 

Zaproponowany przez Modertrans Poznań pojazd, to tramwaj z rodziny Moderus Gamma – w pełni niskopodłogowy, trójczłonowy, oparty na czterech wózkach trakcyjnych, o długości blisko 32 metrów. Jednak, jak podkreślają w MPK, tramwaj dla Wrocławia będzie tak naprawdę produktem „szytym na miarę”, dlatego jego prezentowany wygląd to tylko wizualizacja rodziny tramwajów Moderus Gamma. 

Tramwaje na nowe linie 

Tramwaje będą obsługiwały budowane obecnie linie na Nowy Dwór i Popowice, harmonogram ich dostaw zbiega się zatem z terminem zakończenia inwestycji torowych. Będą operowały z zajezdni Gaj i Borek. Zgodnie z wymaganiami wrocławskiego przewoźnika, objęte zostaną pięcioletnią gwarancją. 

Jak wynika ze specyfikacji przetargowej, nowe wagony tramwajowe mają także zostać wyposażone w system własnego zasilania awaryjnego, który, zakładając 60% napełnienia pasażerami, umożliwia przejechanie minimum 400 metrów w sytuacjach braku lub uszkodzenia zasilania trakcyjnego. 

Źródło: wroclaw.pl

Comments powered by CComment