Pierwszy etap budowy tramwaju na Popowice dobiega do końca.  Od soboty 10 kwietnia wrócił ruch dwukierunkowy pod wiaduktem na ul. Długiej. Na swoje trasy wróciły także autobusy MPK.

Wykonawca będzie jeszcze prowadził w najbliższych tygodniach drobne prace m.in. przy montażu części barierek czy nasadzeniach drzew, ale kierowcy, rowerzyści i piesi będą mogli korzystać z infrastruktury.

Od soboty 10 kwietnia wróciły na swoje trasy autobusy MPK. W związku z planowanym zakończeniem etapu prac na skrzyżowaniu ulicy Długiej i Poznańskiej wprowadzone zostały zmiany tras linii autobusowych C, 103, 104, 122, 127, 128 i kursów nocnych linii 245, które powrócą na swoje stałe trasy przejazdu. Przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Poznańskiej zostały uruchomione w obu kierunkach nowe przystanki autobusowe (w przyszłości także tramwajowe) zlokalizowane przy budowanym nowym torowisku, na którym zatrzymują się autobusy linii C, 103, 104, 122, 127, 128 i 245 w kierunku Popowic oraz linii C i 128 w kierunku placu Bema.
Dla autobusów linii 103, 104, 122, 127 i 245 w kierunku placu Jana Pawła II przywrócono przystanek autobusowy zlokalizowany przy ulicy Poznańskiej za skrzyżowaniem z ulicą Długą.

Przystanek „Długa” zlokalizowany na wysokości sklepu OBI (przystanki zlokalizowane pomiędzy ulicami Młodych Techników i Michalczyka) dla autobusów linii C posiada teraz status przystanku „na życzenie”.
Prace przy budowie nowej stacji kolejowej Wrocław Szczepin trwają. Inwestorem jest PKP PLK.

Źródło: WI

Comments powered by CComment