W drugiej połowie roku do użytku zostanie oddany buspas wzdłuż ul. Krzywoustego przy CH Korona. Ta zmiana ma spowodować, że autobusy szybciej przemieszczą się z Psiego Pola w kierunku Placu Grunwaldzkiego. Buspas nie zabierze żadnego z pasów jezdni głównej.

Przebieg buspasa na ul. Krzywoustego

Buspas na ul. Krzywoustego zostanie poprowadzony od zjazdu z estakady w rejonie mostu na rzece Widawie do skrzyżowania na wysokości istniejącego wyjazdu z parkingu CH Korona, tj. na odcinku o długości około 1240 metrów.

Zgodnie z założeniami buspas ma obsłużyć 14 linii autobusowych (118, 121, 128, 130, 131, 141, 151, 904, 911, 914, 921, 924 oraz N i D) kursujących z Psiego Pola w stronę centrum. To oznacza, że mogą po nim poruszać się nawet 42 autobusy na godzinę.

Przedstawiciele magistratu podkreśla, że buspas nie zabierze żadnego z pasów jezdni. Na ul. Krzywoustego zostaną poszerzone dwa fragmenty jezdni, dzięki czemu powstanie trzeci pas. Buspas zostanie poprowadzony po dodatkowych pasach ruchu oraz z wykorzystaniem jezdni bocznej ul. Krzywoustego obsługującej obecnie parking przy CH Korona. W ramach zadania zaprojektowano wykorzystanie jednego pasa ruchu jezdni obsługującej jako buspas

Źródło: UM Wrocławia

Comments powered by CComment