W sobotę 30 stycznia otwarta dla ruchu samochodowego, w tym komunikacji zbiorowej, została ulica Berenta na Karłowicach.

Inwestycja kosztowała blisko 10 milionów złotych i podczas jej trwania rozszerzano zakres prac o przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sieci energetycznej wraz z wymianą oświetlenia.

W najbliższych tygodniach będą prowadzone prace przy nawierzchni chodników oraz przy wymianie słupów oświetleniowych, którą zrealizuje firma Tauron. Na chodnikach w sąsiedztwie drzew, zmieniając pierwotny projekt, wprowadziliśmy na blisko 400 metrach nawierzchnię żywiczną/przepuszczalną, która ułatwi życie systemowi korzeniowemu dorodnych kasztanowców. Prace przy układaniu tej nawierzchni będą prowadzone również w najbliższych tygodniach.

W związku z zakończeniem prac związanych z przebudową ulicy Berenta, od 30 stycznia 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych: A, 105, 116, 118, 130, 132 i kursów nocnych linii 246, które powrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez ul. Berenta.

Wraz z przywróceniem ruchu komunikacji miejskiej na ul. Berenta zostaną uruchomione nowe przystanki autobusowe przy pl. Daniłowskiego, które będą zlokalizowane za skrzyżowaniem alei Kasprowicza i Berenta:

  • w kierunku ul. Żmigrodzkiej przystanek będzie zlokalizowany na alei Kasprowicza w pobliżu skrzyżowania z ul. Staffa;
  • w kierunku ul. Sołtysowickiej przystanek będzie zlokalizowany na al. Kasprowicza pomiędzy ulicami Berenta a Przybyszewskiego;
  • w kierunku Kromera przystanek będzie zlokalizowany na ul. Berenta za skrzyżowaniem z al. Kasprowicza.

Dodatkowo zostanie zmieniona nazwa obecnego przystanku „pl. Daniłowskiego”, który zlokalizowany jest przy ul. Przybyszewskiego pomiędzy ul. Czajkowskiego a al. Kasprowicza na „Przybyszewskiego".

Comments powered by CComment