W nocy z 14 na 15 sierpnia rozpoczęły się najbardziej skomplikowane prace przy rozbiórce zachodniej estakady na placu Społecznym. Wykonawca burzył fragmenty estakady m.in. znajdujące się nad jezdnią i torowiskiem. Prace chętnie obserwowali i uwieczniali na zdjęciach wrocławianie.

Ten etap prac wiąże się ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Przez kilka dni nastąpią zmiany tras linii tramwajowych 4 i 33 oraz linii autobusowych D, 145, 146, 149, 240 i 241.

 

Podczas najintensywniejszych prac rozbiórkowych od 14 sierpnia od godz. 22.00 do 19 sierpnia do godz. 5.00 rano dla relacji most Grunwaldzki – centrum objazd dla samochodów zostanie poprowadzony przez parking przy Urzędzie Wojewódzkim oraz skrzyżowanie ulicy Wyszyńskiego z ulicą Purkyniego i dalej na plac Społeczny.

Dla relacji z mostu Pokoju w kierunku placu Wróblewskiego objazd poprowadzony będzie przez aleję Słowackiego i Podwale do skrzyżowania Krasińskiego, Oławska, Podwale, Traugutta, a następnie w lewo w kierunku pl. Wróblewskiego.

Wyburzenie zachodniej estakady na pl. Społecznym to duża akcja logistyczna wymagająca użycia specjalistycznego sprzętu.

– Wywieziemy około 9500 ton gruzu żelbetowego i 25 złomu stalowego. Nasze samochody samoładowawcze będą musiały wykonać około 475 kursów – opowiada Rafał Gajowiak, koordynator robót z firmy ROTOMAT. – Do rozbiórki wykorzystane zostaną koparki wyburzeniowe wyposażone w nożyce kruszące, nożyce do metali. Użyjemy m.in. frezarek, młotów pneumatycznych i hydraulicznych.

Źródło: wroclaw.pl

Comments powered by CComment