Drukuj
Odsłony: 141

Zakorkowana Ruska, Mikołaja i Kazimierza. To efekt remontu torowisk w centrum Wrocławia. W rejonie tych ulic zmieniona została organizacja ruchu. Prace potrwają około miesiąca.

W związku z trwającym od kilku dni remontem, kierowcy utknęli w korkach. Najgorzej jest w godzinach szczytu. Zakorkowana jest ulica Nowy Świat od ul. Mikołaja do Mostu Uniwersyteckiego, a także Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego.

Remont torowisk na Mikołaja i Ruskiej. Centrum zakorkowane (źródło: Mapy Google)

Jaka organizacja ruchu?

W związku z prowadzonymi pracami na ul. Kazimierza Wielkiego, na odcinku od ul. św. Mikołaja do ul. Ruskiej (w kierunku centrum) – z ruchu została wyłączona jezdnia zachodnia, a ruch w stronę centrum zostanie poprowadzony po torowisku – wspólnie z ruchem tramwajowym. W związku z tym, od ul. Nowy Świat – w kierunku centrum – ze środkowego pasa, który umożliwiał do tej pory jazdę na wprost i w prawo, będzie można jedynie skręcać w prawo, w ul. św. Mikołaja.

Z kolei, kierowcom jadącym ul. Białoskórniczą i ul. Kazimierza Wielkiego  (w kierunku placu Jana Pawła II) został jeden pas ruchu do jazdy na wprost i w prawo. Natomiast relacja lewoskrętna w ul. św. Mikołaja została utrzymana, ale jednym pasem. Dla rowerzystów nic się nie zmieni.