Remont na Cybulskiego. Objazdy

Rozpoczął się kolejny etap remontu fragmentu ul. Pomorskiej przy skrzyżowaniu z ul. Cybulskiego. Kierowcy muszą uważać na nową organizację ruchu, a pasażerowie na zmiany w kursowaniu autobusów. Prace zakończą się wiosną i do tego czasu trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Objazdy ul. Cybulskiego

Objazdy dla kierowców ze względu na remont skrzyżowania ul. Pomorskiej i Cybulskiego (fot.wroclaw.pl)

Prace budowlane na odcinku od mostów Pomorskich do ul. Cybulskiego ruszyły w połowie listopada. Przebudowa jest kompleksowa i zakłada wymianę sieci podziemnych oraz powstanie nowych dróg i chodników. Prace drogowe ograniczą się do ulicy Cybulskiego, lecz torowisko będzie remontowane do skrzyżowania z ul. Dubois.

– Zakończyliśmy prace wodno-kanalizacyjne, a teraz rozpoczniemy prace drogowe. W tym tygodniu będziemy betonować podłoże pod torowisko – zapowiada Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

W ostatnią sobotę stycznia drogowcy weszli na skrzyżowanie ul. Pomorskiej i Cybulskiego, które zostanie rozkopane, żeby wymienić sieci podziemne także w tym miejscu. Prace zakończą się wiosną i do tego czasu trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Zmiany w ruchu drogowym

Kierowcy oraz autobusy MPK nie wjadą już w ul. Cybulskiego od strony mostu Uniwersyteckiego. Nie będzie również wjazdu w ul. Cybulskiego od ul. Pomorskiej i Dubois, chociaż tu będzie wyjątek.

– Mieszkańcy okolicznych lokali dojadą do remontowanej ul. Pomorskiej od strony ul. Dubois. Zmiany zbiegną się z początkiem ferii zimowych, gdy jest mniejszy ruch na drogach – dodaje Świercz.

Kierowcy jadący od mostu Uniwersyteckiego na ul. Pomorską pojadą objazdem przez ul. Drobnera, Henryka Probusa i Henryka Brodatego.

Podobnie będzie w przypadku autobusów komunikacji miejskiej, które pojadą przez ul. Drobnera, Łokietka, Chrobrego i pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica z pominięciem przystanku "Pomorska" przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Dubois.

Już po przebudowie skrzyżowania na wysokości mostu Pomorskiego północnego powstanie przejście dla pieszych, pozwalające połączyć bulwar Zwierzyckiego z ul. Strażniczą, biegnącą wzdłuż Odry między mostem Uniwersyteckim a Pomorskim północnym.

  • Odsłony: 237

Comments powered by CComment