Powiększy się strefa płatnego parkowania

Niedobra informacja dla kierowców. Na Szczepinie, Ołbinie, Tarnogaju i Nadodrzu będzie Strefa Płatnego Parkowania (SPP). O tym w czwartek 28 kwietnia zadecydowali radni podczas sesji. 

Planowana Strefa Płatnego Parkowania we Wrocławiu

Strefa płatnego parkowania ma pojawić się w okolicach Osiedla Henrykowskiego, Kępy Mieszczańskiej, ul. Jaracza, ul. Inowrocławskiej i ul. Rybackiej. Stosowne uchwały w sprawie powiększenia SPP podjęły same rady osiedla, które przekazały wnioski do magistratu.

Zameldowani mieszkańcy mogą w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta wykupić specjalne abonamenty na daną podstrefę dla maksymalnie trzech pojazdów w cenie 10 zł za miesiąc, 50 zł za pół roku lub 100 zł za rok. W przypadku, gdy adres zameldowania zlokalizowany jest na granicy podstrefy, istnieje możliwość wyboru zakupu abonamentu obowiązującego na jednej z sąsiadujących podstref. 

W stolicy Dolnego Śląska na koniec ubiegłego roku w Strefie Płatnego Parkowania mieliśmy 5733 płatne miejsca postojowe, z tego 4455 w dawnej strefie C (poza centrum). Wrocław w tym roku planuje wyznaczyć około 1000 nowych miejsc parkingowych, montując 100 parkomatów. Urządzenia pojawią się na obszarach Przedmieścia Świdnickiego, Przedmieścia Oławskiego, Nadodrza, Ołbina i Szczepina.

  • Odsłony: 202

Comments powered by CComment