Otwarto ulicę Pęłczyńską

Kończy się etap prac przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 342 w ciągu ul. Pełczyńskiej. W sobotę, 27 marca, na swoje stałe trasy wrócą autobusy komunikacji miejskiej, z których korzystają w dużej mierze mieszkańcy Lipy Piotrowskiej.

Ulica Pełczyńska zostanie ponownie otwarta w obu kierunkach /fot. PB

W ramach inwestycji wartej ok. 76 mln zł przebudowywane są cztery ulice na wylocie z północy Wrocławia: Obornicka, Pełczyńska, Pęgowska i Zajączkowska.

Ul. Pełczyńską przebudowano na odcinku ponad 1,7 km od ul. Kominiarskiej (łącznie ze skrzyżowaniem) do Jana Nowaka-Jeziorańskiego – rondo Kielara (bez skrzyżowania). Przebudowa dotyczyła także skrzyżowania z ulicami Kominiarską, Kaczeńcową, Podbiałową, Ostową i Ćwiczebną.

Położono nowe chodniki o łącznej długości 2020 m, zbudowano ścieżki rowerowe (1850 m), siedem wiat przystankowych z pełnym wyposażeniem (słupki przystankowe, ławki i kosze) oraz postawiono 103 nowe latarnie. Ponadto zasadzonych zostanie 70 drzew (dęby szypułkowe i lipy drobnolistne), 5 tys. krzewów, a posianych 16 tys. m kw. trawników. Zamontowano znaki drogowe, chociaż w niektórych miejscach stoją jeszcze znaki tymczasowe m.in. związane zograniczniem prędkości. Przebudowano sieci podziemne.

– Zostało jeszcze do położenia ok. 1 tys. ton warstwy ścieralnej masy bitumicznej. To nie przeszkodzi w puszczeniu ruchu samochodowego w obu kierunkach. Ułożenie masy zajmie kilka dni i w tym czasie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Kierowcy na ul. Pełczyńską wrócą już w piątek po południu. Natomiast autobusy linii 105, 108, 111, 143 i 246 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu w sobotę.

Źródło; wroclaw.pl

  • Odsłon: 461

Comments powered by CComment