Koniec remontu tunelu na pl. Dominikańskim

Zakończyły się prace związane z remontem tunelu samochodowego na skrzyżowaniu ul. Oławskiej i Piotra Skargi przy Galerii Dominikańskiej. W nocy z 14 na 15 grudnia przywrócono ruch na obu jezdniach.

- Przebudowa rozpoczęła się 6 czerwca i zostanie zakończona w połowie grudnia. Prace przebiegają zgodnie z planem. Wymieniliśmy cały sufit, okładzinę ścian północnych z nowej cegły klinkierowej, krawężniki i płyty chodnikowe – wyliczał kilka tygodni temu Artur Ochmański, kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy firmy Dromosttor.

Na czas prowadzonych prac zmieniono organizację ruchu - tunel północny zamknięto, a w południowym wprowadzono ruch dwukierunkowy.

15 grudnia ponowne otwarcie tunelu

– Musieliśmy prowadzić prace przy zachowaniu ruchu pojazdów i pieszych. Zamknięcie tak newralgicznego skrzyżowania w centrum miasta było niemożliwe – zaznacza Ochmański. Teraz ruch zostanie przywrócony, drogowcy ściągną znaki informujące o zastępczej organizacji ruchu. Od 15 grudnia kierowcy jadą tunelem, jak dawniej.

Krystian Gołdyn, inspektor nadzoru inwestorskiego z ramienia ZDiUM, dodaje że tunel był w bardzo złym stanie technicznym i wymagał natychmiastowego remontu.

– Ściany z klinkierowej cegły zostały odsolone i pokryte powłoką hydrofobową, dzięki czemu nie będą osiadać na niej zanieczyszczenia – podkreśla Gołdyn.

Jak to działa?

– Gromadzące się w dużej ilości zanieczyszczenia do tej pory przyklejały się do ścian, dzięki powłoce kostkę będzie można łatwiej wyczyścić, brud nie będzie wchodził do środka i niszczył tunelu w takim stopniu, jak było wcześniej – wyjaśnia Klaudia Piątek ze ZDiUM

Przypominamy, tunel południowy przy pl. Dominikańskim remontowano w 2013 r.

Źródło: wroclaw.pl

  • Odsłony: 305

Comments powered by CComment