Będzie remont Pomorskiej

Wybrany został wykonawca przebudowy pierwszego fragmentu ul. Pomorskiej. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

Remont zostanie wykonany na odcinku od mostów Pomorskich do ul. Cybulskiego. Wrocławskie Inwestycje chcą wykorzystać moment przebudowy zabytkowych mostów, żeby nie zamykać wspomnianego odcinka drogi po raz kolejny.

– To będzie kompleksowa przebudowa, zakładająca prace przy sieciach podziemnych, powstanie dróg rowerowych i nowych chodników – wyjaśnia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Na zlecenie konserwator zabytków zamiast płyt węgierskich w torowisku pozostanie kostka brukowa, a na jezdni i ścieżce rowerowej będzie asfalt.

Prace drogowe ograniczą się do ulicy Cybulskiego, lecz torowisko będzie remontowane do skrzyżowania z ul. Dubois.

– Na wysokości mostu Pomorskiego północnego powstanie przejście dla pieszych, pozwalające połączyć bulwar Zwierzyckiego z ul. Strażniczą, biegnącą wzdłuż Odry między mostem Uniwersyteckim a Pomorskim północnym – dodaje Świercz.

Na remont całej ul. Pomorskiej trzeba będzie poczekać. Trwa projektowanie przebudowy odcinka od ul. Dubois i zachodniej części pl. Staszica do wiaduktu na ul. Reymonta. W tym rejonie miasto planuje jeszcze przebudowę skrzyżowania ul. Drobnera/Dubois oraz mostu Osobowickiego.

Oferty na wykonanie inwestycji złożyła spółka Pro-Tra Building, która wygrała przetarg (ok. 4,8 mln zł). Drugą ofertę złożyło konsorcjum firm Rotomat sp. z o.o. oraz Zakład Sieci i Zasilania sp. z o.o (ok. 5,4 mln zł).

Źródło: wroclaw.pl

  • Odsłony: 264

Comments powered by CComment